Chcete sa naučiť po anglicky? Skúste jazykový pobyt!

Medzi Slovákmi sú jazykové pobyty čoraz populárnejšie. Využívajú ich tak študenti ako aj zamestnaní, či dokonca staršia generácia. Medzi najpopulárnejšie destinácie na jazykové pobyty patrí Malta, Veľká Británia a USA. Veď kde sa naučíte po anglicky lepšie ako v krajine, kde je Angličtina úradným jazykom?

Prečo je angličtina nevyhnutná

V dnešnej dobe je už len málo zamestnaní, v ktorých sa nevyžaduje aspoň základná znalosť jedného svetového jazyka. A najčastejšie je to práve anglický jazyk. Ak teda hľadáte zamestnanie a chcete zvýšiť svoje šance na úspech, jazykový kurz angličtiny sa vám určite hodí. Svetový jazyk sa však oplatí ovládať aj zo súkromných dôvodov. Dokážete sa dohovoriť napríklad na dovolenke, na nákupoch v zahraničí alebo si len jednoducho pozrieť film, či prečítať knihu v angličtine…

Jazykový pobyt s agentúrou

Pri „surfovaní“ na webe zistíte, že agentúr, ktoré ponúkajú jazykové pobyty, je naozaj nespočetné množstvo. Ako si teda vybrať tú najlepšiu a zároveň najspoľahlivejšiu? V prvom rade zrejme bude rozhodovať ponuka destinácie a teda vyberať budete z agentúr, ktoré ponúkajú vašu vysnívanú destináciu. Podľa čoho spoznáte kvalitnú agentúru?

  • Ponúka konzultácie zdarma.
  • Má dlhoročné skúsenosti a množstvo referencií.
  • Poskytuje komplexné služby – okrem samotnej výučby jazyka vám zariadi aj ubytovanie, cestu, poistenie a pod.
  • Dokáže vám ponúknuť pobyt „na mieru“, prípadne sa snaží splniť aj špecifickejšie požiadavky klienta.
  • Pracovníci agentúry majú s destináciou a školou osobnú skúsenosť.

Spojte príjemné s užitočným

Mnohí Slováci využívajú na jazykové pobyty práve obdobie dovoleniek. Dopoludnia sa venujú výučbe, pričom popoludní môžu spoznávať krajinu a venovať sa návšteve pamiatok, nákupom, či turistike.

Veľkou výhodou je to, že na mnohé jazykové pobyty môžu cestovať celé rodiny. Sú totiž určené tak pre dospelých ako aj pre deti. Ak sa vám takáto aktívna rodinná dovolenka pozdáva, pri voľbe agentúry poskytujúcej jazykové pobyty sa nezabudnite opýtať na programy pre deti.

Tip na záver

Častou voľbou destinácie pre jazykový pobyt je Veľká Británia. Dôvodom je to, že takýto pobyt môžete spojiť nielen s dovolenkou, ale aj s výhodnými nákupmi. V Anglicku sa totiž oplatí nakupovať oblečenie, kozmetiku, či elektroniku. Ak chcete takisto spojiť jazykový pobyt s nákupmi, určite vycestujte práve do Anglicka.

Nemusíte sa ale obávať, že späť budete cestovať s plnými kuframi. Na zaslanie nakúpeného tovaru domov vám poslúži preprava balíkov. Tovar nakúpený v Anglicku jednoducho zabalíte a necháte si ho poslať priamo na svoju domácu adresu, kde ho vyzdvihnú vaši rodinní príslušníci.

Takáto preprava tovaru je veľmi výhodná. Za skvelé ceny môžete poslať prakticky čokoľvek a pri príchode domov vás už tovar bude čakať! Ak vás táto možnosť zaujala, pozrite si stránku matkoakubko.com, kde sa dozviete o preprave tovaru z Anglicka viac.

By Tulane Public Relations (Student in ClassUploaded by AlbertHerring) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *