Letná dovolenka doma? Takto zabavíte deti!

Že vám to tento rok nevychádza na letnú dovolenku pri mori, či v nejakej zaujímavej destinácii? To vôbec nevadí. Nikde totiž nie je napísané, že pekné chvíle s rodinou a deťmi môžete stráviť len niekde ďaleko, za hranicami našej krajiny. Krásnu dovolenku si môžete užiť aj doma. Mali by ste však robiť čosi iné ako vo všedné dni. Zabaviť sa, oddýchnuť si a zažiť dobrodružstvá!

Pravidlá perfektnej domácej dovolenky

Ak si chcete domácu dovolenku s deťmi užiť, dobre sa na ňu pripravte. Vopred si naplánujte rôzne zaujímavé aktivity. Samozrejme, neznamená to, že neustále musíte kamsi chodiť, či vymýšľať drahú zábavu. Príjemný deň sa dá stráviť aj čítaním knihy na záhrade. Dôležité je však nenechať deti len tak sa „flákať“ alebo znudene pozerať do monitorov počítačov. Vďaka týmto pravidlám bude vaša spoločná dovolenka krásna.

1. Vypnite počítač a venujte sa deťom. To, že sociálne siete by mali byť tabu, platí počas dovolenky nielen pre deti, ale aj pre vás. Jasné, že pár minút denne im dopriať môžete. No nie nadarmo sa vraví, že sociálne siete spájajú ľudí, ktorí sú ďaleko, no rozdeľujú ľudí, ktorí sú pri sebe.

2. Vytvorte si dokonalé detské ihriská na záhrade. Čo zabaví deti viac ako práve detské ihriská? Vytvoriť si ich môžete aj vo vlastnej záhrade. Či už zvolíte hojdačku zavesenú na konári stromu, preliezačky zo starých pneumatík alebo domček na strome. Originálne detské ihriská do záhrady však deťom môžete aj kúpiť. Vybrať môžete rôzne šmykľavky, hojdačky, domčeky, či preliezačky. Detské ihriská voľte vždy s ohľadom na vek dieťaťa.

3. Spoznávajte okolie. Prechádzka do mesta sa môže zmeniť na krásny výlet. Vezmite deti na zmrzlinu, poukazujte im miesta v okolí, ktoré nepoznajú, zoberte ich na nové ihrisko… možností je naozaj veľa.

4. Kúpalisko musí byť! Voda k letným prázdninám jednoznačne patrí. A deti ju milujú. Ak nemáte možnosť zaobstarať si bazén na záhradu, určite nájdete v okolí vhodné kúpalisko.

5. Stretávajte sa s rodinou a známymi. Pretože v spoločnosti priateľov je vždy väčšia zábava. Ideálne je, ak sa deti stretávajú so svojimi rovesníkmi. Preto im túto radosť doprajte a nechávajte ich tráviť čas počas prázdnin aj s priateľmi.

Aj domáca dovolenka môže byť perfektná. Stačí naozaj málo a úžasné chvíle si viete užiť napríklad aj doma na záhrade. Dôležité je predsa to, že ste všetci spolu. Nezáleží na tom, kde!

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *