Mobilné klimatizácie – pomocník doma, aj na dovolenke!

V letných mesiacoch sa už aj na Slovensku teploty šplhajú do závratných výšok. Dní, keď je v lete nad 30°C, je čoraz viac. Preto sa pre mnohých Slovákov stáva nevyhnutným pomocníkom klimatizácia. A častou voľbou býva práve mobilná klimatizácia. Tú si môžete zaobstarať nielen do domácnosti, ale napríklad aj na chalupu.

Mobilná klimatizácia a jej výhody

Čo sú to vlastne mobilné klimatizácie a ako pracujú? Mobilná klimatizácia alebo, ako je to zrejmé už z jej názvu, je klimatizácia, ktorú možno používať podľa aktuálnej potreby na rôznych miestach, či v rôznych miestnostiach domácnosti. Jej inštalácia si nevyžaduje žiadne stavebné úpravy. Takáto klimatizácia sa jednoducho len postaví na požadované miesto, zapne a okamžite pracuje. Aké sú jej ďalšie výhody?

  • Nízka cena. V porovnaní s klasickou klimatizáciou je cena mobilnej klimatizácie omnoho nižšia, pričom často nedosahuje ani 20% ceny klasickej klimatizácie.
  • Mobilita. Klasickú klimatizáciu si so sebou na dovolenku asi nevezmete. No mobilnú si môžete zaobstarať napríklad aj na chalupu. Presúva sa veľmi jednoducho, a to vďaka zabudovaným kolieskam.
  • Žiadne zásahy do stavby. S mobilnou klimatizáciou nemáte absolútne žiadne starosti. Nie sú pri nej potrebné žiadne stavebné úpravy, ani zásahy do stien.
  • Viac funkcií. Kvalitnejšie mobilné klimatizácie majú v sebe viac funkcií. Môžu poslúžiť aj ako ohrievače, zvlhčovače, či odvlhčovače vzduchu.
  • Šetrenie. Ak má mobilná klimatizácia funkciu ohrievača, na jar a na jeseň môže poslúžiť ako lacný spôsob vykurovania miestnosti.
  • Jednoduché ovládanie. Väčšina moderných mobilných klimatizácií sa ovláda pohodlne pomocou diaľkového ovládača. Samozrejmosťou sú tiež rôzne doplnkové funkcie, ako nastavenie časovača, či automatického vypnutia.
  • Žiadna údržba. Moderné mobilné klimatizácie sú bezúdržbové. Takže máte o starosť menej.

Za naozaj nízku obstarávaciu cenu teda získate rýchleho a praktického pomocníka v letných horúčavách.

Mobilná klimatizácia aj na dovolenku?

Z príjemného osvieženia vďaka mobilnej klimatizácii sa nemusíte tešiť len doma. Ak napríklad trávite celé leto na chalupe, takáto klimatizácia je ideálnou voľbou. Moderné mobilné klimatizácie sa svojimi rozmermi dajú prirovnať k vysávaču, či mikrovlnnej rúre. Nie je preto problém vziať si klimatizáciu so sebou aj na dovolenku. Čoraz častejšie ich však zaobstarávajú aj zamestnávatelia do svojich prevádzok, či majitelia hotelov, ktorí tak zabezpečujú komfort pre svojich návštevníkov.

foto: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *