3 tipy na letnú dovolenku 2018. Kam vyraziť?

Samozrejme, že výber dovolenkovej destinácie ovplyvňuje množstvo faktorov. Určite zaváži, či cestujete s rodinou alebo s priateľmi. Dôležitý je tiež rozpočet, ktorý máte na výber dovolenky k dispozícii. A napokon, rozhodujú tiež vaše preferencie. Teda či túžite po odpočinku pri mori alebo radšej po aktívnej dovolenke vo veľkomeste. Ak ste sa však zatiaľ nerozhodli, kam v lete 2018 vyrazíte, prinášame vám zopár tipov na zaujímavé letné destinácie v Európe. Snáď si niektorú z nich vyberiete!

Rumunsko

Pýtate sa, čo by ste tam asi tak robili? Boli by ste prekvapení! Rumunsko je totiž naozaj očarujúce. A poteší každého – aktívnych milovníkov veľkomiest, obdivovateľov prírody, či tých, ktorí chcú len ležať na pláži.

Čo by ste v tejto zaujímavej krajine nemali vynechať? Ak milujete historické mestá, navštívte Brašov a Sighisoaru. Za návštevu stojí určite hrad Bran a zámok Peles. Oddýchnuť si môžete na plážach Mamaia, Constanta, či Sulina.

Úžasná je tiež rumunská príroda, a to prakticky v celej krajine. Pozrieť by ste sa však mali jednoznačne do delty Dunaja. Rumunsko je proste krajina, kde si čosi pre seba nájde každý!

Čierna Hora

Dá sa povedať, že Slováci zatiaľ Čiernu horu neobjavili. Uprednostňujú skôr tradičnú dovolenku v Chorvátsku. Čierna Hora však stojí za to. Obzvlášť Kotorský záliv, ktorý tak trochu pripomína nórsky fjord. Vybieha totiž až 28 km do pevniny.

Turistov tu uchváti nielen samotná pláž, ktorá je obkolesená vysokými horami. Naozaj nádherné je aj historické mestečko Kotor, podľa ktorého je záliv pomenovaný. Je to jedno z najzachovalejších stredovekých miest v juhovýchodnej Európe. Táto dovolenka je teda vhodná pre všetkých, ktorí by kúpanie v nádhernom mori radi spojili s poznávaním historického mesta.

Španielsko

Čo sa týka Španielska, určite máte na výber mnoho čarovných miest a pláží. Čo tak ale spojiť leňošenie na pláži s aktívnou dovolenkou? V tom prípade si určite vyberte španielsky klenot – Barcelonu. V prvom rade sa tu veľmi jednoducho dostanete letecky. Letenky z Bratislavy dokážete v predstihu kúpiť už za pár eur.

Mesto vás uchváti svojou atmosférou a architektúrou. Stavby Antonia Gaudího sú naozaj ako z rozprávky. A to nielen slávna Sagrada Família, ale aj domy Casa Battló a Casa Milá. Vynechať nesmiete ani Park Güell, ktorý sa iste bude páčiť aj deťom. Je totiž farebný a plný Gaudího rozprávkových stavieb. A napokon, jednoznačne si užite aj tamojšiu pláž. Je posiata jemným pieskom a priam stvorená na leňošenie!

Takže kam tento rok vyrazíte? Bude to jedna z týchto destinácií, kde strávite svoju super dovolenku?

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *