Najkrajšie Vianočné trhy, ktoré sú doslova „za rohom“!

Rozhodli ste sa, že si tohtoročný advent a čakanie na Vianoce trochu spríjemníte? Vianočnú atmosféru určite dokonale precítite na vianočných trhoch. Predstavíme vám tie najkrajšie, ktoré sú blízko Slovenska. Nemusíte ďaleko cestovať a môžete si spraviť pokojne aj jednodňový výlet, či stráviť na trhoch predĺžený víkend.

Viedeň

Metropola Rakúska je od nášho hlavného mesta doslova na skok. Vianočné trhy sa tu tešia obrovskej popularite a každoročne vítajú návštevníkov z celého sveta.

Tento rok sa konajú už od 18. novembra a pokračovať budú až do konca decembra. Sú roztrúsené na viacerých viedenských námestiach. A tak môžete vianočné nakupovanie a nasávanie atmosféry spojiť aj s prehliadkou mesta. Tieto trhy vám zaručia, že sa tu nebudú nudiť ani vaše ratolesti.

Napríklad na Radničnom námestí si môžu užiť korčuľovanie pod holým nebom, jazdu na historickom kolotoči alebo vláčiku, a tiež kreatívne vianočné dielničky. Ak si túžite dokúpiť vianočné ozdoby, určite navštívte trhy na Am Hof. Nájdete tu obrovské množstvo stánkov s tradičnou výzdobou a rôznym sviatočným tovarom. Trhy s nádychom histórie si zas užijete pri Schönbrunne, či zámku Belveder.

Praha

Naši českí bratia určite vedia, ako vyčariť tú pravú vianočnú atmosféru. Dôkazom sú jedny z najkrajších vianočných trhov v Európe, ktoré sa každý rok konajú v Prahe. Ich centrum sa tiahne od Staromestského námestia až po Václavské námestie. Okrem tradičného občerstvenia a stánkov s rôznymi vianočnými ozdôbkami si tu užijete aj kultúrny program. Tradíciou je tiež živý Betlehem na Staromestskom námestí, ktorý očarí všetky deti. Úžasnú atmosféru však majú aj trhy na Pražskom hrade.

Krakov

Počas adventu sa oplatí zájsť aj k našim severným susedom. A to najmä v prípade, ak si potrpíte na vianočné tradície. Na najväčšom krakovskom námestí – Rynek Glówny, nájdete tradičné drevené stánky plné dobrôt a vianočných ozdôb. No nechýba ani množstvo Betlehemov. Nielen vyrezaných z dreva, ale aj živých. Súčasťou trhov je aj veľké pódium a kultúrny program. Ak zavítate na vianočné trhy do Krakova, určite ochutnajte tamojšiu špecialitu – pitný med.

Budapešť

Ďalšia krásna metropola, ktorá je zo Slovenska rýchlo dostupná autom. Budapeštianske trhy sa pýšia najmä pompéznou výzdobou. Aj keď väčšie, či menšie trhy sú roztrúsené po celom meste, ich centrum je na Vörösmartyho námestí. Nakúpite tu tradičné dobroty a typické remeselné výrobky. Nudiť sa nebudú ani deti, ktoré si môžu vyrobiť ozdoby alebo medovníčky. Poteší ich aj bábkové divadlo. Dospelí zas ocenia kultúrny program v podobe koncertov.

Ak ste už tieto vianočné trhy navštívili, prípadne túžite po väčšej „exotike“, určite navštívte počas adventu Záhreb. Tamojšie trhy boli totiž už dva krát za sebou zvolené za najkrajšie vianočné trhy v Európe.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *