Najobľúbenejšia destinácia Slovákov

Viete, kde najradšej a aj najčastejšie dovolenkujú Slováci? Ide o prímorskú krajinu. Je to destinácia, ktorú ročne navštívi až 30% dovolenkujúcich Slovákov. Mnohí túto krajinu považujú za svoj druhý domov. A more, ktoré ju obmýva, označujú ako slovenské more. Asi správne tušíte, že sa jedná o Chorvátsko. Ak ste v Chorvátsku ešte neboli vedzte, že návšteva tejto krajiny stojí za to. Veľkou výhodou je najmä to, že tam pohodlne docestujete aj autom.

Chorvátsko pre mladých

Ste partia mladých ľudí, ktorá sa spolu chystá na dovolenku? Potom je pre Vás to pravé chorvátska Makarská riviéra. Priezračne čisté more a pláž vykladaná drobnými kamienkami očarí každého. Na makarskej je veľmi zaujímavé aj pohorie Biokovo, ktoré sa nad ňou vypína a vytvára tak nádhernú panorámu. Nie len to však mladí na makarskej ocenia. Bude to skôr čulý nočný, ale aj denný život. Milovníci tanca a diskoték si môžu užívať každý deň. Mnohé diskotéky sa totiž odohrávajú priamo v baroch na pláži. Občas Vám zahrá aj živá hudba, či DJ. Na diskotéku sa však môžete vybrať aj do mestečka. To je charakteristické svojimi úzkymi uličkami, ktoré dýchajú históriou. Na druhej strane je však Makarská riviéra plná moderných hotelov, barov a kaviarní. Tí adrenalínu chtiví si dokonca môžu skočiť aj bungee jumping priamo na pláži! Ak by Vás už omrzelo vylihovanie na pláži, doprajte si výlet loďou. Ostrov Brač Vás očarí svojou architektúrou. A na Bole si užijete úžasnú pláž Zlatni Rat, ktorá je akýmsi výbežkom do mora a rajom vodných športov.

Chorvátsko pre rodiny s deťmi

Ak sa chystáte na dovolenku s rodinou, voľte inú destináciu. Makarská by totiž pre Vás mohla byť až príliš živá a preplnená mladými ľuďmi. V tomto prípade je vhodný napríklad ostrov Krk, prípadne južnejšie stredisko Podgora alebo Tučepi. Pláže tu nie sú tak preplnené. Ubytujete sa v niektorom z rodinných apartmánov, ktoré sú zväčša vybavené aj kuchynkou. Tak môžete deťom v prípade potreby aj navariť. Keďže čo sa týka stravovania nepatrí Chorvátsko práve k najlacnejším destináciám, dokážete tak aj pár eur ušetriť. Či už si vyberiete rušnú destináciu, akou je Makarská riviéra alebo skôr pokojnejšie Tučepi, dovolenku v Chorvátsku si určite užijete. Keďže chorvátčina je slovanský jazyk, s miestnymi sa dokážete aj dohovoriť. A to je na dovolenke takisto veľké plus.

Foto: Flickr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *