Aký typ dovolenkára ste? Taký, ktorý sa najradšej natiahne na pláži, rád si užíva opaľovanie a morské vlny? Alebo máte skôr radi dobrodružstvo? Ak hľadáte na dovolenke zaujímavé zážitky, chcete vidieť zaujímavé miesta a historické pamiatky, mám pre Vás typ na úžasnú dovolenkovú destináciu. Rumunsko. Ste prekvapení? Čítajte ďalej a pochopíte!

Prečo navštíviť Rumunsko?

Rumunsko ako cieľová dovolenková destinácia má pre našinca množstvo výhod. V prvom rade – nie je to ďaleko. V pohode tam docestujete aj autom a môžete sa po krajine autom slobodne pohybovať. Idete jednoducho tam, kde sa Vám chce! Po ďalšie – je tu naozaj lacno. Aspoň na chvíľu sa teda môžete cítiť ako boháč. A nakoniec – je tu vždy čo vidieť. Rumunsko je ozaj úžasná a zaujímavá krajina. Aj my sme si vybrali Rumunsko za svoju cieľovú destináciu. Čiastočne aj z týchto dôvodov, no samozrejme tak trochu aj kvôli Draculovi. Tak, ako väčšina turistov. No po tejto dovolenke sme zistili, že legenda o Draculovi nie je na Rumunsku to najzaujímavejšie. Je tu toho omnoho viac!

Svojrázny Maramures

Už po prekročení Maďarsko – Rumunskej hranice sme sa cítili ako v inom svete. Zavítali sme totiž do kraja nazvaného Maramures na hranici s Ukrajinou. Ten je charakteristický hlavne svojráznou kultúrou. Domčeky sú tu obohnané drevenými plotmi s vysokými vyrezávanými bránami, aké inde nenájdete. Ľudia tu žijú tradične, o čom svedčia najmä ich kroje. Tie nosia mladí, aj starí.

V kraji Maramures sa oplatí navštíviť dedinu Sapanta. Nachádza sa tu totiž jeden unikát – Veselý cintorín. Náhrobky v tomto cintoríne sú vyrezávané z dreva a veselo pomaľované. Znázorňujú život alebo aj smrť mŕtveho a doplnené sú veselými rýmovačkami. Naozaj svojské poňatie takej smutnej udalosti, akou je smrť. No na tomto cintoríne sa Vám plakať určite nebude chcieť. V Sapante sa ubytujete naozaj bez problémov. Množstvo domácich si týmto spôsobom zarába. Ubytujú Vás za smiešnu sumu (cca 7 Eur) a ešte Vás aj pohostia! Raňajky v Sapante boli naozaj znamenité.

Fascinujúce kláštory Bukoviny

V oblasti Bukovina sa nachádzajú úžasné kláštory z obdobia 16. storočia. A čo je na nich také zaujímavé? Ich steny sú tak zvnútra, ako aj zvonku celé pokryté biblickými výjavmi. Nádherné bohato zdobené fresky zobrazujú náboženské aj historické udalosti. Tieto kláštory sú plné farieb, až z toho prechádza zrak! Samozrejme, patria k najväčším pamiatkam Európy a oplatí sa ich vidieť. V tomto kraji je ich viacero a podobajú sa ako vajce vajcu. Najznámejší je kláštor Voronet, Moldovita, či Sucevita. V súčasnosti slúžia ako múzeá a kláštory pre mníšky. V niektorých je dokonca možné sa ubytovať.

Zdá sa Vám to zatiaľ málo? Máte pravdu, v Rumunsku je toho omnoho viac! Ďalšie úžasné miesta spoznáte nabudúce…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *