Kúpele

Väčšina Slovákov si za svoju dovolenkovú destináciu vyberá zahraničné krajiny. Túžba po exotike je silnejšia, ako hlas domova. No aj dovolenka na Slovensku má svoje čaro. Množstvo hradov, zámkov, kaštieľov a ďalších kultúrnohistorických pamiatok, krása prírody… to je Slovensko! Od Tatier, cez Slovenský raj, až po množstvo úchvatných jaskýň a úrodných nížin. No nezabúdajme aj na bohatstvo minerálnych prameňov, ktoré majú na Slovensku veľký turistický význam.

Minerálne vody Slovenska a turizmus

Slovensko sa čo do počtu a bohatstva minerálnych prameňov radí k popredným krajinám sveta. Naša minerálna voda je známa a obľúbená aj u zahraničných turistov. Cestujú k nám turisti nielen zo susedných krajín, ale aj Severoeurópania, Západoeurópania, Rusi, Arabi, či dokonca turisti zo severnej Afriky. Minerálne vody Slovenska majú všestranné využitie. Liečia choroby pohybového ústrojenstva, tráviaceho traktu, dýchacích ciest, nervové choroby, choroby z povolania, ženské ochorenia a niektoré sú dokonca účinné aj na duševné choroby. Ktoré slovenské kúpeľné mestá sú najnavštevovanejšie?

Kúpele Rajecké teplice

Poznáte Rajec? Minerálna voda Rajec je totiž bežne dostupná v obchodoch. Táto chutná minerálna voda je liečivá a vyviera v piatich rajeckých prameňoch. Liečia sa tu choroby z povolania, duševné a nervové choroby, či choroby pohybového ústrojenstva. Práve tieto kúpele sú veľmi obľúbené zahraničnými turistami, ktorí ich hojne navštevujú. Ich plusom je aj krásne prostredie a nedotknutá príroda v okolí.

Kúpele Piešťany

Piešťanské kúpele navštevujú najmä ľudia s civilizačnými ochoreniami a v poslednom období už aj ľudia trpiaci obezitou. Desať piešťanských prameňov však pozitívne vplýva aj na poúrazové stavy, reumatické ochorenia a choroby pohybového aparátu. Vítaní sú tí, čo sa chcú liečiť, ale aj tí, ktorí túžia len po oddychu.

Bardejovské kúpele

Blízko azda najkrajšieho slovenského mesta sa nachádzajú bardejovské kúpele. Liečia sa tu dospelí, ale aj deti trpiace onkologickými ochoreniami, chorobami obehového, pohybového a tráviaceho ústrojenstva, či ochoreniami močových ciest.

Toto sú len niektoré z kvalitných kúpeľných miest Slovenska. Avšak vynikajúce výsledky dosahujú aj ďalšie minerálne pramene na Slovensku, a to v kúpeľoch Dudince, Vyšné Ružbachy, Sliač, Brusno, Turčianske Teplice, Smrdáky a v mnohých ďalších.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *