Ázia predstavuje pre mnohých dovolenkárov celoživotný cieľ. Krajiny v tejto časti sveta stále nepatria k bežným dovolenkovým destináciám. Pravdou však je, že Áziu navštevuje čoraz viac ľudí. Dovolenka v Ázii je obyčajne aktívna. Keď už človek do Ázie cestuje, chce popri oddychu vidieť všetko, čo sa dá. V prípade, že by ste Áziu chceli navštíviť, nechajte sa inšpirovať našimi troma destináciami.

India

Návšteva Indie nepochybne patrí k snom mnohých cestovateľov. Spoznávanie kultúry a života tejto krajiny je zážitkom pre každého obyvateľa Európy. Jedným z najkrajších miest v Indii je Taj Mahal. Ide o mauzóleum, ktoré bolo dokončené počas 17. storočia. Dal ho postaviť Šáhdžahán, po smrti svojej manželky, na jej pamiatku. Návštevu si pri ceste do Indie zaslúži samozrejme aj hlavné mesto tohto štátu Naí Dillí. Práve tu sa môže človek zoznámiť s kultúrou a históriou Indie a to najmä prostredníctvom mnohých múzeí. Za zmienku stojí aj mesto Váránasí, ktoré mnohí považujú za sväté miesto hinduizmu, budhizmu a džinizmu.

Bali

Bali sa dá v mnohých smeroch považovať za raj na zemi. Turizmus sa sústredí najmä na juhu krajiny, aj keď treba povedať, že ani zvyšok štátu nezaostáva. Najobľúbenejším turistickým miestom je bývalá rybárska osada Kuta. Dnes patrí k najznámejším letoviskám na svete. Pochváliť sa môže nádhernou plážou a perfektnými dovolenkovými službami. Ak človek vyhľadáva na dovolenke luxus, Kuta je miestom, ktoré by rozhodne nemal obísť.

Kambodža

Aj keď nepatrí Kambodža k prvým ázijským miestam, ktoré človeka pri myšlienke na dovolenku napadnú, netreba na ňu zabúdať. V Kambodži je mnoho turistických miest. Najpopulárnejším z nich je Angkor. Na tomto mieste sa nachádza viac ako 1000 historických pamiatok. Z nich najzaujímavejšie sú nepochybne chrámy. Najväčším a najhonosnejším z chrámov je Angkor Wat. Tieto chrámy sú dokonalou ukážkou khmérskej architektúry a už jeden pohľad na ne poteší každé oko.

foto: sxc.hu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *