machu picchu

Túžite po exotike a máte vo vačku nejaké to euro navyše? Tak potom je pre Vás Južná Amerika to pravé! Čo tak vybrať si za cieľovú destináciu napríklad Peru? Určite je tam čo vidieť a nielen v metropolách Lima, či Cusco. Wikipédia Vám povie, že Peru je chudobná krajina a boháčov máte možnosť stretnúť len v hlavnom meste Lima. Napriek tomu môže Peru turistom ponúknuť veľa. Od pobrežia Pacifiku, cez Amazonský prales, úžasné metropoly, najsuchšiu púšť sveta Atacama, až po stratené mesto Inkov – Machu Picchu. Túto rozmanitú krajinu si určite zamilujete.

Pobrežie Tichého oceánu

Jeho pláže sú mimoriadne obľúbené surfistami. Za spomenutie stojí park „Reserva Nacional de Paracas“, kde majú turisti možnosť sledovať plameniaky, kormorány, tučniaky a pelikány. Na pobreží sa nachádza tiež mesto Pisco, ktoré je významným archeologickým strediskom.

Nevynechajte Limu a Cusco!

Byť v Peru a nevidieť tieto metropoly by bol hriech. Lima je veľkomesto, ktoré nikdy nespí. Tak, ako vo všetkých peruánskych mestách, hlavné námestie Limy sa nazýva Plaza de Armas. Určite tu neprehliadnete Katedrálu z roku 1555. Tí, ktorých zaujíma aj trocha histórie, navštívia aj národné múzeum Museo de la Nación, či Museo del Tribunal de la Santa Inquisición. Druhé spomínané je zaujímavé najmä mučiarňou používanou počas španielskej inkvizície. Architektonicky aj historicky zaujímavé je určite aj mesto Cusco. Jednoducho treba vidieť.

Stratené mesto Inkov

Azda najväčším turistickým ťahákom v Peru je stratené inkské mesto Machu Picchu. Právom je označované za novodobý div sveta. Inkovia ho postavili v 15. storočí zrejme preto, aby boli čo najbližšie k svojmu božstvu – Slnku. Toto miesto vysoko v horách je považované za posvätné a pri cestách po Peru je povinnou zastávkou.
Okrem úchvatnej architektúry má Peru čo ponúknuť aj tým, ktorí dychtia po troche vzrušenia a adrenalínu. Ten turisti zažijú napríklad na túre po Ceste Inkov, na mieste Cruz del Condor, kde je možné pozorovať kondory v prirodzenom prostredí alebo na najvyššie položenom jazere sveta Titicaca. Je z čoho vyberať!

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *