Dovolenka v Paríži

Túžite po poznávacom zájazde, no na dovolenku plánujete vziať aj dieťa? V tom prípade musíte dobre pouvažovať o výbere cieľovej destinácie. Tak, aby ste sa na výlete nenudili ani Vy, ani Vaše deti. Možno neuveríte, no skvelou destináciou je práve Paríž!

Parížske pamiatky a deti

Dovolenka v Paríži sa zväčša točí okolo pamiatok ako Eiffelova veža, Katedrála Notre Dame, Múzeum Louvre, Víťazný oblúk, Zámok Versailles, či bulvár Champs-Elysées. Tieto pamiatky sú povinnou jazdou a podľa dĺžky zájazdu sa k nim občas pridá aj zopár ďalších. Ak si myslíte, že absolvovať túto povinnú jazdu s dieťaťom bude ťažké, presvedčte sa o opaku!

Vyberte si svoje cieľové pamiatky zo strechy vyhliadkového autobusu. Ten premáva po najdôležitejších turistických zastávkach a Vy si tak môžete vybrať to, čo chcete určite vidieť. Pre deti zas bude táto jazda zážitkom. Začať môžete Eiffelovou vežou. Na výstup po schodoch zabudnite a radšej ho s deťmi absolvujte výťahom. Úžasný výhľad na mesto očarí malých i veľkých.

Pokračovať môžete v múzeu Louvre. Aby ste však z múzea niečo mali, vopred sa pripravte. Stráviť tu celý deň by bolo namáhavé nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Preto si vopred vyberte expozície a postupujte podľa plánu. Čo tak pozrieť si slávnu Monu Lisu? Deťom sa iste budú páčiť aj Napoleonove apartmány. Je predsa lepšie vidieť čosi poriadne a odísť v dobrej nálade, ako vidieť všetko rýchlo a odchádzať unavený! Zvyšok dňa môžete stráviť v jednom z parížskych parkov. Pripravené sú tu rôzne programy pre deti, ihriská, aj jazdy na loďkách.

Aby ste deti zaujali, pozrite si spolu animovanú rozprávku Hrbáč z Notre Dome. A na druhý deň sa do tejto úžasnej katedrály vyberte. Deti iste uchváti, že sú na mieste, kde sa príbeh odohrával. Aj na prechádzku po bulvári Champs-Elysées iste nalákate každé dieťa. Zastavte sa na nákupy, prípadne doprajte svojej ratolesti sladké a chutné francúzske pečivo.

Top pre deti – Disneyland a Asterix park

Najdôležitejšia pre deti však bude aj tak návšteva Disneylandu. Rezervujte si naň celý deň, lebo Disneyland Paríž za to iste stojí! To isté platí aj o Asterix parku, ktorý sa nachádza neďaleko Paríža. Deti sa stretnú so svojimi obľúbenými rozprávkovými postavičkami, užijú si kopec zábavy na horskej dráhe, či kolotočoch a vyskúšajú množstvo nových atrakcií. Pripravte sa však, že celodenný vstup pre dieťa stojí v priemere 70€ a dospelý si priplatí o čosi viac. No čo by ste neurobili pre svoje deti… a dovolenka v Paríži bude pre všetkých nezabudnuteľným zážitkom!

Foto: Pixabay

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *