Pražská ZOO

Túžite navštíviť Prahu a svoje ratolesti plánujete vziať so sebou? Aby sa počas výletu nenudili, musíte im pripraviť program! Deťom určite nepostačia prehliadky historických pamiatok, prechádzky pražskými uličkami, či posedenia v kaviarňach. Aj pre ne však v Prahe existujú možnosti. Ak chcete svoje dieťa na výlete v Prahe zabaviť a zaujať, vezmite ho na nasledujúce miesta.

Pražská ZOO

Zoologické záhrady milujú azda všetky deti. A tá v Prahe patrí k najobľúbenejším na svete. Aspoň podľa cestovateľského serveru TripAdvisor, ktorý pražskú ZOO v roku 2015 vyhodnotil ako štvrtú najobľúbenejšiu na svete! A to už je čo povedať. Na deti tu čaká takmer 5000 zvierat z až 670 rôznych druhov. Okrem toho je tu možnosť zájsť si na občerstvenie do reštaurácii, len tak si posedieť na lavičkách a užiť si detské atrakcie ako vláčik, detský kútik alebo lanová dráha. V ZOO sú vybudované aj nové expozície – Vodný svet, Afrika a Indonézska džungľa. Deti sa tu teda určite nebudú nudiť.

Petřín

Je deťmi obľúbený nielen kvôli rozhľadni, kde sa dostanete za rodinné vstupné 300 Kč, a z ktorej je nádherný výhľad na mesto. Na Petříne sa totiž nachádza i Zrkadlové bludisko so sieňou smiechu. Na vstupné pre celú rodinu si pripravte 210 Kč. Hore na Petřín sa dá dostať lanovkou, čo je pre deti takisto krásny zážitok. Okrem toho sa tu nachádza i hvezdáreň, mužský Břevnovský kláštor a Kostol sv. Vavrinca. Vyberte sa sem na celodenný výlet, aby ste si stihli pozrieť všetky krásy tohto miesta.

Múzeum voskových figurín

Velikáni histórie a politiky asi deti neočaria. Ale známi športovci ako Jaromír Jágr, herci, speváci, hudobníci a iné osobnosti zo sveta kultúry, napríklad v podobe čarodejníka Harryho Pottera, určite áno! Vezmite deti do pražského Múzea voskových figurín za rodinné vstupné 420 Kč. Na niekoľkých poschodia si môžete pozrieť voskové figuríny nerozoznateľné od originálnej podoby osobností.

Za zmienku stojí aj Múzeum pražských povestí a strašidiel, ktorého prehliadku môžete skombinovať s dvojhodinovou Vychádzkou „so strašidlom za strašidlami“ po uličkách Prahy. Ešte stále si myslíte, že sa Vaše deti budú na výlete v Prahe nudiť?

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *