Peking - zakázané mesto

Čína patrí dnes ku krajinám, ktoré sa dajú označiť za exotické. Nie je žiadnou novinkou, že práve túto krajinu navštevujú turisti čoraz viac a viac. Čína láka návštevníkov na obrovské množstvo atrakcií a pamiatok, ktoré sa za jednu krátku dovolenku rozhodne nedajú vidieť všetky. Do Číny sa teda dá vrátiť aj niekoľkokrát za život a vždy človek zažije niečo nové. Niekoľko najvychytenejších turistických miest Číny si priblížime v nasledujúcich riadkoch.

Peking a zakázané mesto

Peking je hlavným mestom Číny a ukrýva v sebe mnoho historických, ale aj moderných tajomstiev. Jednou z najkrajších častí mesta je Zakázané mesto. Leží v centre Pekingu a dnes slúži ako múzeum. V minulosti však bolo Zakázané mesto sídlom cisárov, ktoré dali postaviť za dynastie Ming. Tomuto účelu slúžilo päť storočí. Návštevníci si v ňom môžu pozrieť mnohé krásy čínskej histórie. V historickej časti Pekingu leží aj Chrám Nebies, inak nazývaný aj Oltár Nebies. Ide o komplex taoistických chrámov, do ktorého sa chodili každý rok modliť čínsky cisári za bohatú úrodu. Aj toto miesto poteší oko aj srdce každého turistu.

Prečítajte si tiež

Veľký čínsky múr

Dynastia Ming vybudovala aj jedno z najpopulárnejších miest v Číne. Je ním Veľký čínsky múr. Dĺžka tejto stavby je takmer 6700 kilometrov a v minulosti slúžila ako ochrana pred mongolskými útokmi. V dnešnej dobe sú prístupné turistom len niektoré zrekonštruované úseky stavby, keďže jej značná časť sa postupne rozpadáva. Najnavštevovanejšou a najrušnejšou časťou Veľkého čínskeho múra je Badaling, na ktorom turisti uvidia okrem iného aj mnoho obchodníkov a stánkov.

Si-an a Terakotová armáda

Si-an je hlavným mestom provincie Šen-si. Patrí k najvyhľadávanejším historickým miestam v Číne. Neďaleko mesta leží takzvaná Terakotová armáda, ktorá je hrobkou cisára Čchin. Ten bol prvým cisárom, ktorému sa podarilo zjednotiť územie Číny. Terakotová armáda patrí k najväčším mauzóleám na svete. Názov získala podľa viac než 8000 terakotových vojakov, ktorých dal za svojho života cisár Čchin vyrobiť a po svojej smrti sa dal s nimi do hrobky pochovať.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *