Človeka v dnešnej dobe neobmedzuje pri cestovaní prakticky nič. Ak si to môže dovoliť, môže pokojne precestovať celú planétu, od najhorúcejších krajín, po tie mrazivé. Mnoho Slovákov túži spoznať Indiu, Austráliu, či Brazíliu. Málo z nich si však uvedomuje, že aj na Slovensku existujú miesta, ktoré sa oplatí aspoň raz za život vidieť a že dovolenka sa dá kvalitne stráviť aj na území nášho štátu.

Prečo dovolenkovať na Slovensku?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí za dovolenkovú destináciu zvoliť práve Slovensko. V prvom rade treba povedať, že na Slovensku sa pohodlne dovolenkuje aj rodinám s malými deťmi. Cesta na miesto dovolenky nikdy nie je vzdialená viac ako pár hodín autom. Preto sa dá pohodlne zvládnuť aj s tými najmenšími ratolesťami.

Cestovný ruch sa na Slovensku v posledných rokoch rozšíril a preto sa netreba báť žiadnych nízkych štandardov. Aj na Slovensku sa dá nájsť mnoho hotelov, ktoré sú špičkovej kvality. Rovnako ani služby v dovolenkových strediskách na Slovensku už nezaostávajú za tými svetovými.

Kam sa na Slovensku vybrať?

Aj keď Slovensko pochopiteľne nemá more, neznamená to, že nedokáže potešiť dovolenkárov inak. Obrovský potenciál majú, v dovolenkovom smere, najmä slovenské hory. Dovolenka v horách je skutočne krásnym zážitkom a ten, kto ju ešte nezažil, by mal takýto druh oddychu určite vyskúšať. Do hôr sa dá cestovať v každom ročnom období, pretože počas celého roka sa v nich dá oddychovať aktívne aj pasívne. Pokoj horského prostredia odstráni napätie z mysle každého človeka, čo ocenia najmä ľudia neustále vystavení stresu.

Inou možnosťou je návšteva nejakého mesta, ktoré sa môže pochváliť históriou, či kultúrou. Historických miest je na Slovensku skutočne mnoho. Jedným z nich je napríklad Banská Štiavnica. V jej centre sa nachádza mnoho pamiatok, ktoré sa viažu k banskému priemyslu. Prechádzka po nich prinesie človeku nielen pokoj, ale rozšíri tiež jeho obzory. Miest, ktoré sa dajú na Slovensku počas dovolenky navštíviť je mnoho, stačí si len vybrať.

foto: sxc.hu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *