Burj al Arab Hotel

Už vás nudia tradičné hotely, v ktorých sa síce pohodlne vyspíte, no po čase na ne úplne zabudnete? V tom prípade by ste mali navštíviť niektorý z týchto unikátnych hotelov. Každý z nich je niečím iný a osobitý. A zaručene budete mať zážitok nielen zo samotnej destinácie, ale aj z pobytu v hoteli!

Hotel „Kakslauttanen Arctic Resort“, Fínsko

Kakslauttanen Arctic ResortZačneme v Európe, konkrétne vo Fínsku. O tomto hoteli ste už možno počuli. Popularitu medzi turistami si získal najmä vďaka tomu, že je ideálny na sledovanie polárnej žiary. A to pekne z pohodlia postele! Hotel totiž tvoria akési malé iglu, ktoré sú v podstate celé presklené. Takže máte výhľad nielen na oblohu, ale aj na krásy fínskej prírody všade naokolo. Iglu sú plne vybavené, a tak turisti dostanú všetko, čo potrebujú. V tomto hotelovom rezorte si môžete prenajať aj skutočné snehové iglu a stráviť v ňom noc. Cena za izbu sa odvíja od sezóny. V čase, kedy je možné sledovať polárnu žiaru, sú iglu najžiadanejšie a tým aj najdrahšie. Pripravte si však minimálne 450 dolárov na noc.

„TreeHotel“, Švédsko

TreeHotelJe zrejmé, že severania vedia, ako zaujať turistov. Ako už napovedá názov hotela, ide o izby na stromoch. Nie sú to však tradičné drevené domčeky. Niektoré z týchto domov na stromoch totiž pripomínajú UFO. Iné sú zas postavené ako veľké presklené kocky. Tak dokonale splývajú s prírodou a odrážajú okolitý les. Cena za izbu a noc je tu ale tiež poriadne mastná. Začína na sume 680 dolárov.

Hotel „Giraffe Manor“, Keňa

Giraffe ManorPresunieme sa do Afriky. Keňa je známa tým, že ju navštevujú milovníci divokej prírody. Stretnúť tu môžete voľne žijúce levy, leopardy, slony, nosorožce a byvoly. No v hoteli Giraffe Manor, ktorý je nazývaný aj oázou pokoja, stretnete divé zviera určite. Je to totiž domov stáda žiráf. Bežne sa tu stáva, že žirafy stolujú spolu s hosťami hotela. Ale pozor. Za tento zážitok si poriadne zaplatíte. A to od 1000 dolárov za all-inclusive noc.

„Conrad Hilton“, Maledivy

Maledivy ponúkajú nielen úžasnú prírodu, ale aj tento nezabudnuteľný hotel. Bývať môžete vo vilkách, ktoré sú postavené priamo nad vodou. A užijete si množstvo výhľadov. Nielen smerom hore, ale aj nadol. Podlahy vo vilách sú presklené, aby ste mohli pozorovať všetko, čo sa deje vo vode pod vami. Ak si ale priplatíte, môžete bývať dokonca v izbe pod vodou! Vily sú navyše vybavené bazénmi so sladkou vodou a otáčavými posteľami. Tie sa hýbu tak, aby ste mohli sledovať západ slnka. Tento luxus má svoju cenu. Vodnú vilu si môžete prenajať za 1200 dolárov na jednu noc.

„Burj al Arab Hotel“, Dubaj

Burj al Arab HotelNajluxusnejší hotel sveta nesmie v tomto rebríčku chýbať. Luxusu, samozrejme, zodpovedá aj cena. Za izbu a noc tu zaplatíte od 1600 dolárov. Avšak prenajať si môžete tiež izbu v hodnote 10 000 dolárov za noc! A čo za takýto luxus dostanete? Naozaj unikátne služby. Zvoliť si môžete dokonca aj vankúš, na ktorom budete spať. Potrebujete taxík? Vybrať si môžete Rolls Royce, alebo hoci aj vrtuľník. Do podmorskej hotelovej reštaurácie vás zas odvezie mini ponorka. A tenis si môžete zahrať na najvyššom kurte sveta, priamo na streche hotela. Niet sa čomu čudovať, že tento hotel je považovaný za najvybavenejší na svete. A z 5 hviezdičkovej stupnice je často označovaný ako 7 hviezdičkový.

Samozrejme, rôznych úžasných hotelov je vo svete nespočetné množstvo. Ďalšie, ktoré sú niečím zaujímavé a unikátne, si preto predstavíme nabudúce.

foto: By Push the button (Own work) [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons, flickr, flickr, pixabay

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *