New Jersey

Prednedávnom som sa vybrala na dovolenku k priateľke do USA. Vždy som totiž túžila navštíviť New Jersey a keďže moja priateľka žije a pracuje práve tam, tak som neváhala a svoju šancu využila. Avšak vyskytol sa problém. Moja kamoška mi nakázala priniesť toľko vecí, ktoré jej tam chýbajú, že som sa nevládala pobaliť a doplácať na batožinu som nechcela.

Nevedela som čo s tým, ako sa s touto situáciou popasovať. Ale potom som dostala nápad! V predstihu pošlem balík do zahraničia! Netradičné riešenie ale pokiaľ ušetrím na poplatkoch za batožinu tak prečo nie?

Môj plán chcel trochu hľadania na internete pretože poslať len tak balík do zahraničia, a za dobrú cenu, je umenie. Avšak podarilo sa, a ja som nabalila horalky, dezerty, práškové pudingy a iné maličkosti spolu so suvenírmi zo Slovenska pre miestnych domorodcov 🙂

Pridali sa i ďalší priatelia a keď Slovák posiela balík, tak to musí stáť za to! Spolu sme pripravil riadne veľký desať kilový balík, zabalili ho podľa inštrukcií vybraného prepravcu a ja som si mohla so sebou zabaliť len to najnevyhnutnejšie.

New Jersey ma nesklamalo. Záhrady, malebné domy, predmestia ako i mentalita miestnych ľudí. Pripadala som si ako vo filme. Slovenská komunita je tam početná, takže som často mala pocit ako keby som bola doma.

Avšak najviac som bola hrdá keď dorazil môj balík do USA. Bolo to ako na Vianoce. Priateľka plakala od radosti a ja som bola rada, že som jej priniesla trocha Slovenska. Pre miestnych sme urobili takú menšiu ochutnávku našich sladkostí a slaných dobrôt. Nie všetko chutilo ale ako sa hovorí, koľko ľudí toľko chutí. Horalky však zabodovali a pripravujem ďalší balík:-)

Foto: pixabay

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *