cestujte s Austrian Airlines

Pre mnohých Slovákov je dovolenka v zahraničí len nesplniteľným snom. Ponuky cestovných kancelárií sú síce lákavé, no propagovaná cena často nie je konečná. Rôzne taxy a príplatky ju dokážu vystreliť naozaj do závratných výšin. Aj Vy túžite po dovolenke, no financie Vás brzdia? Poradíme Vám, ako cestovať lacnejšie.

Lacnejšia letenka

Nemusíte sa viazať len na ponuky cestovných kancelárií. Cesta do zahraničia letecky môže byť omnoho lacnejšia, ak si skúsite letenky zabezpečiť na vlastnú päsť. Vôbec to nie je také zložité, ako by sa mohlo zdať. Aj mnohé slovenské webové stránky totiž ponúkajú lacné letenky zahraničných leteckých spoločností. Nemusí Vás teda trápiť neznalosť jazyka. Najlepšie a cenovo najvýhodnejšie ponuky dostanete doslova ako na podnose a samozrejme v slovenčine! Zaujala Vás táto možnosť? Objednajte si letenky online. Existujú dve možnosti:

  • Máte pevne stanovený dátum odletu a príletu. Ak Vám napríklad zamestnávateľ schváli dovolenku v určitom termíne, vyberať si nemôžete. V tom prípade si zadáte na stránke, ponúkajúcej letenky, dátum odletu a príletu a zvolíte si cieľovú destináciu. Okamžite získate cenové ponuky a možnosti letu. Vyberiete si ponuku, ktorá Vám najviac vyhovuje a tú si jednoducho zarezervujete.
  • Nezáleží na dátume odletu a príletu. Ak sú Vaše časové možnosti flexibilné, máte výhodu. Dovolenku totiž prispôsobíte cenám leteniek. Na stránke s ponukou leteniek máte zobrazené tie najvýhodnejšie a najlacnejšie lety rôznych leteckých spoločností. Kliknete na vybranú destináciu, vyberiete si najideálnejší dátum s najlacnejším letom a máte hotovo.
Prečítajte si tiež

Túžite po exotike?

Problémom je často aj to, že zo slovenských letísk sa nedostanete do exotickejších destinácií. Ak necestujete s cestovnou kanceláriou, naše letiská ponúkajú lety len do európskych destinácií. Nič Vám však nebráni využiť blízke zahraničné letiská! Cestujte s Austrian Airlines z Viedne. Čo tak Dillí, New York alebo Tokio za necelých 500 eur? Samozrejme za spiatočný let. Je jasné, že na vzdialenejšie letisko sa musíte nejakým spôsobom prepraviť. Ak Vám nevyhovuje verejná doprava, pokojne použite vlastné vozidlo. Počas pobytu sa oň nebudete musieť obávať. Medzinárodné letiská totiž ponúkajú služby strážených parkovísk. Napríklad ponuka parkovania na letisku vo Viedni je veľmi výhodná a za primeranú sumu máte o svoje auto postarané počas celého Vášho zájazdu. Dovolenka v zahraničí už nemusí byť len Vašim nesplneným snom. Ak „v tom viete chodiť“ a pravidelne sledujete výhodné ponuky, určite sa Vám podarí navštíviť svoje vysnívané miesto za rozumnú cenu.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *