Dovolenka sa v mysliach mnohých ľudí spája s letnými mesiacmi, slnkom a plážou. Nie každý je však na takúto dovolenku stavaný. Existujú ľudia, ktorý svoje voľné dni trávia radšej inak. Dnes sa dá cestovať prakticky všade a preto sa netreba obmedzovať len na pár slnečných destinácii.

Oddych v horách

Mnoho ľudí dnes čoraz častejšie využíva ponuky dovoleniek v horách. Do hôr sa dá cestovať počas celého roka, pretože každé ročné obdobie má v prírode svoje čaro. Zima sa spája s aktívnym odpočinkom v lyžiarskych strediskách. Leto zas s oddychom na prírodných vodných plochách. Pekné jarné a jesenné dni sa dajú pohodlne prežiť v turistických topánkach na horských chodníkoch. V prípade, že človeka dokáže upokojiť čistá príroda, šum stromov a spev vtákov, je takáto dovolenka určená práve jemu.

Európske mestá a ich krásy

V Európe sa nachádza mnoho veľkých miest, ktoré sa oplatí aspoň raz za život vidieť. Ľudia majú dnes tendenciu cestovať do diaľky. Navštevujú USA, Austráliu, či Indiu a zabúdajú pritom na to, že Európa skrýva vo svojich mestách neskutočné krásy a poklady. Práve preto sa oplatí cestovať na dovolenku do európskych miest. K najviac vyhľadávaným destináciám v tomto smere patrí nepochybne Paríž, Londýn, Amsterdam alebo Rím. Zabúdať však netreba ani na krásu Benátok, Milána, Viedne, či Mníchova. To je len pár miest, v ktorých má človek možnosť spoznať umenie, architektúru, kultúru a históriu Európy.

Nevšedné dovolenky ponúka každá cestovná kancelária. Dajú sa samozrejme naplánovať aj svojpomocne. Stačí si vybrať správny spôsob oddychu. Ak človeka nelákajú hory alebo európske mestá, môže využiť napríklad nejaký adrenalínový zájazd, prehliadku vinárskej oblasti, plavbu loďou alebo výlet na bicykli. Možnosti oddychu sú dnes neobmedzené, stačí, aby bol človek pri voľbe kreatívny.

foto: sxc.hu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *