Slovensko a Liptov

Hovorí sa, že Liptov je srdce Slovenska. Mnoho ľudí sa už o krásach tohto regiónu presvedčilo. Ak máte záujem o dovolenku na Slovensku aj vy, rozhodne by ste mali o návšteve Liptova uvažovať. Slovensko sa dnes stáva čoraz populárnejšou voľbou dovolenkárov. Cesty po našej krajine sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi alebo pre ľudí, ktorí neradi cestujú na dlhé vzdialenosti. Liptov v sebe ukrýva veľký dovolenkový potenciál, ktorý prinesie relax, každému, kto sa ho rozhodne navštíviť.

Liptov a oddych pri vode

Najmä deti, ale aj dospelí radi oddychujú pri vode. Na Liptove sa nachádza niekoľko kúpalísk, pri ktorých sa dá tráviť čas. Tým najpopulárnejším je nepochybne Aquapark Tatralandia. Práve toto miesto láka turistov na mnohé vodné atrakcie, z ktorých si vyberú všetky vekové kategórie. Ďalším populárnym vodným komplexom je Gino Park Bešeňová. Toto termálne kúpalisko ponúka okrem liečivej vody aj tobogany a inú zábavu. Menšie termálne kúpalisko sa nachádza aj v Liptovskom Jáne. Na svoje si na Liptove prídu aj priaznivci prírodných vodných plôch. Práve na nich tu čaká Liptovská Mara, ktorá ponúka okrem plávania a relaxu, aj školy rôznych vodných športov alebo rybárčenie. Ak má človek záujem o skutočne liečivý oddych pri vode, mal by na Liptove navštíviť Kúpele lúčky.

Jaskyne a nádhery podzemného sveta

Na Liptove sa nachádza tiež niekoľko jaskýň, ktoré každý rok vítajú množstvo turistov. Jednou z najpopulárnejších je nepochybne Demänovská ľadová jaskyňa. Práve tu môžu turisti vidieť krásne ľadové útvary, ktoré sú najúchvatnejšie na jar, keď sa do jaskyne dostáva voda z topiaceho sa snehu. Najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku je Demänovská jaskyňa slobody, do ktorej môžu návštevníci Liptov taktiež zavítať. Privítajú ich kvaple a výtvory podzemia, ktoré sa nedajú opísať slovami. Na území Liptova ležia tiež Stanišovské jaskyne a Važecká jaskyňa.

Aktívna dovolenka pre športovcov

Na Liptove sa dá tráviť aj aktívna dovolenka. Krásy liptovskej prírody sú ako stvorené na turistiku. Z množstva turistických chodníkov si vyberie turista každej kategórie. Okrem turistiky sa dá na Liptove oddýchnuť aj pri bicyklovaní. V zime ponúka tento región mnoho svahov, na ktorých si užijú lyžiari a milovníci snehu.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *