Ubytovanie v amsterdame

Amsterdam je mesto, ktoré na mnohé historické a populárne atrakcie každý rok láka turistov z celého sveta. Prakticky každý človek nájde v Amsterdame pamiatku, ktorá ho zaujme a obohatí jeho skúsenosti a zážitky. Amsterdam je hlavným mestom Holandska a je najväčším mestom krajiny. Rozprestiera sa na brehoch rieky Amstel a podľa mnohých zdrojov je to najmultikulturálnejšie mesto na svete, pretože v ňom žije viac než stopäťdesiat rôznych národnosti. Dovolenka a ubytovanie v Amsterdame sú cenovo dostupné a aj preto sa oplatí Amsterdam navštíviť.

Amsterdamské kanály

Aj keď nie je o pamiatky v Amsterdame núdza, jedným z najväčších lákadiel sú dodnes amsterdamské kanály. Vďaka nim dostalo mesto prezývku „Benátky severu“. K najvýznamnejším kanálom patrí Singel, ktorý slúžil ako stredoveká vodná priekopa alebo kanál Prisengracht, ktorého názov sa dá preložiť ako „Princov kanál“ a je najdlhším kanálom mesta. Okolo kanálov leží množstvo historických pamiatok. Kanály Amsterdamu patria k pamiatkam Svetového dedičstva UNESCO.

Prečítajte si tiež

Múzeá, pre malých aj veľkých

V Amsterdame je mnoho múzeí, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Múzeum NEMO parí k obľúbeným destináciám turistov všetkých vekových kategórií. Ide o veľké múzeum vedy a techniky, ktoré na pohľad pripomína potápajúcu sa loď. V Amsterdame sa nachádza aj holandské národné múzeum Rijksmuseum, v ktorom sa nachádza obrovská zbierka domácich i zahraničných umelcov. Fanúšikov umenia poteší aj prehliadka Van Goghovho múzea alebo návšteva Mestského múzea (Stedelijk Museum), ktoré sa špecializuje na moderné umenie.

Kostoly, paláce a kus histórie

Kráľovský palác je historickou pamiatkou Amsterdamu a pochádza zo sedemnásteho storočia. Nachádza sa na námestí Dam, v centre Amsterdamu. Palác je prístupný verejnosti a ukrýva skutočný architektonický poklad. Nový kostol leží tiež na námestí Dam. Bol postavený v pätnástom storočí a holandská kráľovská rodina ho dodnes využíva na slávnostné príležitosti. K ďalším známym kostolom Amsterdamu patria Starý kostol, Severný kostol alebo Južný kostol.

foto: pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *