Category Archives: Dovolenka v európe

Do Paríža s deťmi. Oplatí sa?

Túžite po poznávacom zájazde, no na dovolenku plánujete vziať aj dieťa? V tom prípade musíte dobre pouvažovať o výbere cieľovej destinácie. Tak, aby ste sa na výlete nenudili ani Vy, ani Vaše deti. Možno neuveríte, no skvelou destináciou je práve Paríž!

Prečo dovolenkovať v Írsku?

Prečo dovolenkovať v Írsku?Veľa Slovákov má v Írsku niekoho zo svojich známych alebo blízkych. Je totiž pravda, že práve do Írska odišlo za prácou obrovské množstvo Slovákov. Pomysleli ste však už na Írsko aj ako na dovolenkovú a nielen pracovnú destináciu? Pravdaže, slnenie pri mori a tradičné letné radovánky si tu neužijete. No napriek tomu je v Írsku čo obdivovať.

Všade dobre, v Poľsku ešte lepšie!

Všade dobre, v Poľsku ešte lepšieNapriek tomu, že je doslova „za rohom“, mnohí Slováci z tejto krajiny poznajú len trhoviská, benzínové čerpadlá a motoresty. Je to škoda, lebo Poľsko určite má čo ponúknuť aj náročným turistom. Navyše, ceny služieb u našich severných susedov sú primerané a s bežnou komunikáciou tiež nie je problém… Čo sa tu oplatí vidieť?

Najobľúbenejšia destinácia Slovákov

Najobľúbenejšia destinácia SlovákovViete, kde najradšej a aj najčastejšie dovolenkujú Slováci? Ide o prímorskú krajinu. Je to destinácia, ktorú ročne navštívi až 30% dovolenkujúcich Slovákov. Mnohí túto krajinu považujú za svoj druhý domov. A more, ktoré ju obmýva, označujú ako slovenské more. Asi správne tušíte, že sa jedná o Chorvátsko. Ak ste v Chorvátsku ešte neboli vedzte, že návšteva tejto krajiny stojí za to. Veľkou výhodou je najmä to, že tam pohodlne docestujete aj autom.

Ako dovolenkovať a cestovať lacnejšie?

cestujte s Austrian AirlinesPre mnohých Slovákov je dovolenka v zahraničí len nesplniteľným snom. Ponuky cestovných kancelárií sú síce lákavé, no propagovaná cena často nie je konečná. Rôzne taxy a príplatky ju dokážu vystreliť naozaj do závratných výšin. Aj Vy túžite po dovolenke, no financie Vás brzdia? Poradíme Vám, ako cestovať lacnejšie.

Do Prahy s deťmi? Takto ich zabavíte!

Pražská ZOOTúžite navštíviť Prahu a svoje ratolesti plánujete vziať so sebou? Aby sa počas výletu nenudili, musíte im pripraviť program! Deťom určite nepostačia prehliadky historických pamiatok, prechádzky pražskými uličkami, či posedenia v kaviarňach. Aj pre ne však v Prahe existujú možnosti. Ak chcete svoje dieťa na výlete v Prahe zabaviť a zaujať, vezmite ho na nasledujúce miesta.

Kam v Prahe

Orloj - pamiatky v praheNa pekné veci nám zvyčajne pri všetkých povinnostiach ostáva najmenej času. Je tomu tak aj pri dovolenkách. Popri letnej dovolenke si už len málokto môže počas roka dovoliť dlhší oddych. No aj za víkend sa toho dá vidieť veľa! Napríklad v Prahe…

Romantika a pamiatky Ríma

pamiatk rímaDuše mnohých žien pištia po romantickej dovolenke, počas ktorej s partnerom zažijú neopakovateľné chvíle. Práve takú dovolenku môžu zažiť v metropole Talianska. Rím, po taliansky „Roma“, nesie romantiku aj vo svojom pomenovaní. Ak si ho totiž prečítate odzadu, objavíte v ňom meno boha lásky. Tak prečo sa nenechať zasiahnuť Amorovým šípom práve tu?

Ak do Nemecka, tak jedine v októbri!

Zájazdy na oktoberfestNeviete si vybrať vhodnú dovolenku? Možno nie ste typický turista obdivujúci historické pamiatky, či užívajúci si slnko a pláže. Možno Vás nebaví ani „lezenie“ po skalách, či brázdenie turistických chodníkov. No ak obľubujete dobrú zábavu a ste milovníkom piva, vhodnou alternatívou je pre Vás dovolenka v Nemecku! A to najmä v októbri.

Lisabon a príjemný relax v Portugalsku

Pamiatky v lisabone BelemLisabon je hlavným a zároveň najväčším mestom Portugalska. Vzhľadom na stály rozvoj turizmu sa stáva čoraz populárnejšou turistickou destináciou. Lisabon patrí k najstarším mestám na svete a je najstarším mestom západnej Európy. Práve preto ponúka turistom množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Príjemné počasie, krásne miesta a kvalitné služby robia Lisabon skvelým dovolenkovým miestom.

css.php