Category Archives: Dovolenka v zahraničí

Do Paríža s deťmi. Oplatí sa?

Túžite po poznávacom zájazde, no na dovolenku plánujete vziať aj dieťa? V tom prípade musíte dobre pouvažovať o výbere cieľovej destinácie. Tak, aby ste sa na výlete nenudili ani Vy, ani Vaše deti. Možno neuveríte, no skvelou destináciou je práve Paríž!

Prečo dovolenkovať v Írsku?

Prečo dovolenkovať v Írsku?Veľa Slovákov má v Írsku niekoho zo svojich známych alebo blízkych. Je totiž pravda, že práve do Írska odišlo za prácou obrovské množstvo Slovákov. Pomysleli ste však už na Írsko aj ako na dovolenkovú a nielen pracovnú destináciu? Pravdaže, slnenie pri mori a tradičné letné radovánky si tu neužijete. No napriek tomu je v Írsku čo obdivovať.

Všade dobre, v Poľsku ešte lepšie!

Všade dobre, v Poľsku ešte lepšieNapriek tomu, že je doslova „za rohom“, mnohí Slováci z tejto krajiny poznajú len trhoviská, benzínové čerpadlá a motoresty. Je to škoda, lebo Poľsko určite má čo ponúknuť aj náročným turistom. Navyše, ceny služieb u našich severných susedov sú primerané a s bežnou komunikáciou tiež nie je problém… Čo sa tu oplatí vidieť?

Viete, kedy je bezpečné kúpať sa v mori?

Plánujete dovolenku pri mori? Iste sa teda budete aj kúpať! Poznáte však výstražné vlajky umiestňované na plážach? Tie turistom oznamujú, či je kúpanie a vstupovanie do vody bezpečné alebo nie. Hojne navštevované turistické strediská a pláže majú samozrejme plavčíkov. No takéto vlajky viditeľné z diaľky by mali byť samozrejmosťou.

Najobľúbenejšia destinácia Slovákov

Najobľúbenejšia destinácia SlovákovViete, kde najradšej a aj najčastejšie dovolenkujú Slováci? Ide o prímorskú krajinu. Je to destinácia, ktorú ročne navštívi až 30% dovolenkujúcich Slovákov. Mnohí túto krajinu považujú za svoj druhý domov. A more, ktoré ju obmýva, označujú ako slovenské more. Asi správne tušíte, že sa jedná o Chorvátsko. Ak ste v Chorvátsku ešte neboli vedzte, že návšteva tejto krajiny stojí za to. Veľkou výhodou je najmä to, že tam pohodlne docestujete aj autom.

Ako dovolenkovať a cestovať lacnejšie?

cestujte s Austrian AirlinesPre mnohých Slovákov je dovolenka v zahraničí len nesplniteľným snom. Ponuky cestovných kancelárií sú síce lákavé, no propagovaná cena často nie je konečná. Rôzne taxy a príplatky ju dokážu vystreliť naozaj do závratných výšin. Aj Vy túžite po dovolenke, no financie Vás brzdia? Poradíme Vám, ako cestovať lacnejšie.

Dá sa dovolenkovať lacno s cestovnou kanceláriou?

Ostrov SardíniaO nič sa nestarať, nič neriešiť, nevybavovať… jednoducho zbaliť kufre a vyraziť! Je toto aj Vaša predstava ideálnej dovolenky? Tak potom určite využite služby cestovnej kancelárie. Jediné, čo budete musieť urobiť, je zaplatiť. A potom sa, samozrejme, na dovolenku dostaviť!

Do Prahy s deťmi? Takto ich zabavíte!

Pražská ZOOTúžite navštíviť Prahu a svoje ratolesti plánujete vziať so sebou? Aby sa počas výletu nenudili, musíte im pripraviť program! Deťom určite nepostačia prehliadky historických pamiatok, prechádzky pražskými uličkami, či posedenia v kaviarňach. Aj pre ne však v Prahe existujú možnosti. Ak chcete svoje dieťa na výlete v Prahe zabaviť a zaujať, vezmite ho na nasledujúce miesta.

5 nebezpečných dovolenkových destinácií, ktoré však Slováci milujú

nebezpečné destinácie egyptChystáte sa tento rok na dovolenku? Na tieto nebezpečné destinácie si z hľadiska vlastnej bezpečnosti dajte pozor…

Kam v Prahe

Orloj - pamiatky v praheNa pekné veci nám zvyčajne pri všetkých povinnostiach ostáva najmenej času. Je tomu tak aj pri dovolenkách. Popri letnej dovolenke si už len málokto môže počas roka dovoliť dlhší oddych. No aj za víkend sa toho dá vidieť veľa! Napríklad v Prahe…

css.php